Proč nejde vrátit čas?...

18. listopadu 2012 v 18:59
Dnes mám takové smíšené pocity, ani nevím, který převládá. Včera jsem byla u babičky a dědy měli narozeniny. :) Už je jim hodne, ani nevím kolik něco přes 70 let :)). Při vzpomínce na babičku mám taková zvláštní pocit, jako bych ji litovala. Je na tom docela špatně a to si pamatuju, jak nedavno ještě kolem nás pravnoučat pobíhala. Dnes už jen pořád opakuje, že umře. Vždy jsem se její návštěvě vyhýbala, protože je mi jí líto a je mi z toho do pláče, tak jako chození na hřbitov k tátovi :(. Ale dá se to překonat. Když jsem přijela domů, tak jsem byla ráda, že jsem si nic z těch cukroví, štrůdlu a nějaké buchty nic nevzala, OVLÁDLA jsem se! Kéž by šel vrátit čas a všechno tohle zastavit.... nejradši bych babice řekla, že by se smrti neměla bát, že by to pro ni bylo osvobození, že by se potom tolik netrápila, ale to nemůžu potom bych byla za nějaké blázna nebo co.... nejradši bych byla, aby se babička uzdravila a táta by se k nám vrátil živý a zdravý, ale to se bohužel nesplní :/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča♥TVD♥ ♥Verča♥TVD♥ | Web | 18. listopadu 2012 v 19:06 | Reagovat

já bych ho chtěla vrátit :-(

2 Meis. Meis. | Web | 18. listopadu 2012 v 19:07 | Reagovat

některé věci nemůžeme změnit, bohužel. s babičkou to chápu, já měla taky takovou. klidně jí to můžeš říct, protože máš pravdu, je to lepší, než se tady jen trápit :). tyto věci nejsou jednoduché.. musíš být hodně silná:)

3 Aneko Aneko | Web | 18. listopadu 2012 v 19:37 | Reagovat

Ne to nesplní. Lidé se prostě musí smířit s realitou a to i přes její krutost. Nikdy nic nebude takové jako dřív, ale to přece neznamená že budoucnost musí být nutně špatná. Smrt není špatná. Kdo ví proč, lidé si vštípili do hlavy, že smrt je utrpení, ale smrt je pravý opak.Bohužel, na světě to chodí tak že co lidé neznají, toho se bojí,čeho se bojí to chtějí zničit, ale když potom zjistí, že ona věc zničit nejde, bojí se jí ještě víc. Zkrátka naše rasa si nedokáže přiznat, že s některými věcmi nic nenaděláme. Jakmile pochopíš koloběh života a smrti, zjistíš že je to úplně přirozené. Lidé umírají,zvířata umírají, všichni jednou umřeme i já i ty i všichni ostatní. Možná zním jako magor, ale o tyto věci se celkem zajímám. Nejlepší příklad je tento:
Představ si, že by jsi byla nesmrtelná. Zní to možná úžasně, ale nesmrtelnost je nejhorší věc jaká by mohla existovat. I když řekneš že ne,za nějakých 300 let tě život omrzí a budeš ho brát jako nudné jednotvárné nic. Budeš se pokoušet o sebevraždu, ale jak, když budeš nesmrtelná? Přátelé kolem tebe budou umírat, a ty zůstaneš sama. Nevím, jestli věříš na převtělování, ale já ano. Podle mě není smrt konec, ale nový začátek nového života.Vem si třeba takové bezdomovce- mrznou venku na ulici, někteří kvůli nespravedlnosti jiných lidí. Ti by určitě nechtěli být nesmrtelní. Tím nechci ostatním říkat, aby spáchali sebevraždu a tím si zajistí skvělý příští život. Vše co uděláme v tomto životě, se nám vrátí i v tom příštím. Proto když si tento život užijem naplno a s láskou, v příštím to bude stejné, možná i lepší. Závěrem chci jen říct, aby jsi to vzala úplně přirozeně a netrápila se tím. To ale neznamená,že se máš, až na to dojde, smát a říkat: "No a co?Tak mi zemřela babička." Brečet je přirozené. Neukážeš tím svou slabost,pouze svou pravou citlivou povahu. Buď silná  a návštěvám babičky se nevyhýbej. To by byla asi ta největší chyba. Zkus s ní trávit co nejvíc času to jde, protože jinak budeš vážně litovat. To,jak máme člověka rádi si totiž uvědomíme až ho ztratíme. A babičce to klidně řekni. Nebudeš blázen. Klidně se svěř s tím co tě trápí a uvidíš, že ti hned bude líp.
Proto ti přeji ať si silná, a omlouvám se za dlouhý komentář :)

4 Marky Marky | 27. března 2013 v 14:55 | Reagovat

A nebylo by lepší udělat babi radost tím, že si vezmeš něco, co napekla a navařila a pochválila jí to? Dát jí najevo, že jí máš ráda, dokud jí můžeš vídat? Neutíkej před tim, až umře, budeš litovat těch promarněných příležitostí.
Staří lidé jsou na smrt připravení, protože mají své odžito. Prostě je to součást života.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama